Brusa Bezistan
Muzej Jevreja
Svrzina kuća

Brusa Bezistan

Ovaj monumentalni objekat izgradio je 1551. Rustem-paša Veliki vezir Sulejmana Veličanstvenog. Objekat je služio za prodaju svile koju je sam osnivač proizvodio u Bursi.

• Brusa Bezistan

Muzej Sarajevo 1878-1918

U ovom depandansu se nalazi stalna izložbena postavka «Sarajevo 1878-1918»,dakle izložba prikazuje Sarajevo za vrijeme austro-ugarske vlasti.

• Muzej Sarajevo 1878-1918

Despića kuća

Kuća je pripadala imućnoj, pravoslavnoj, porodici Despić koja je kuću poklonila Gradu zajedno sa još jednim objektom u kojem je danas smješten Muzej književnosti i pozorišne umjetnosti.

• Despića kuća

Muzej Jevreja

Muzej Jevreja BiH smješten je u najstarijoj sinagogi u BiH izgrađenoj 1581. godine koja je po mišljenju velikog broja stručnjaka bila najljepši izložbeni prostor na prostoru cijele bivše Jugoslavije.

• Muzej Jevreja

Svrzina kuća

Svrzina kuća predstavlja kulturu stanovanja gradske muslimanske porodice s kraja XVIII i kroz XIX stoljeće.

• Svrzina kuća
  • Brusa Bezistan

• Muzej Sarajevo 1878-1918

• Muzej Jevreja

• Svrzina kuća

• Despića kuća

Mapa lokacija

19.03.2021.

Poziv za dostavljanje radova za deseti broj časopisa Prilozi za proučavanje historije Sarajeva

Prilozi za proučavanje historije Sarajeva, časopis u izdanju Muzeja Sarajeva, izlazi jednom godišnje, otvoren je za suradnju i u njemu se objavljuju radovi iz područja historije, muzeologije, historije umjetnosti, etnografije, etnologije i kulturne antropologije, i srodnih znanosti i to izvorni znanstveni radovi, stručni članci, prikazi, izvještaji sa skupova, historijska građa, prethodna priopćenja, radovi vezani uz djelatnost Muzeja Sarajeva, kao i srodnih muzeja u Kantonu Sarajevo i drugo.

U obzir za objavljivanje dolaze samo radovi koji nisu prethodno objavljivani niti se nalaze u recenzijskom postupku za neki drugi časopis, a prihvaćaju se za objavljivanje nakon provedenog recenzijskog postupka, u slučaju da on rezultira dvjema pozitivnim recenzijama. Za objavljivanje je potrebno usuglasiti tekst s recenzentskim sugestijama.

Radovi se zaprimaju isključivo u elektronskom obliku na e-mail adresu: muzejsarajeva@bih.net.ba

Uputstva za autore možete pronaći na web stranici Muzeja Sarajeva www.muzejsarajeva.ba, klikom na: Upute autorima

Rok za dostavljanje radova je 1. juni 2021. godine.